یادداشتهای من
یه دفترچه شخصی برای یک زن متاهل و مادر متولد اوایل دهه پنجاه - با تحصیلات دانشگاهی و شاغل 
قالب وبلاگ

1- کتاب خوندن خوب پیش میره کتاب نجات دکتر علی محمد ایزدی رو خوندم و کتاب بازیها و کتاب پشت دیوارهای بلند که این آخری با توجه به اینکه در ژانر مورد علاقه من یعنی رمان / داستان تاریخی بود خیلی بهم چسبید الان دارم معمای هویدا رو میخونم که از همین شروعش خیلی ازش خوشم اومده .

2- بالاخره سراغ یوتیوب رفتم و شروع به دانلود فیلمهای آموزشی نرم افزارش کردم که خیلی خوب بود و دارم پیش میرم . شب به شب فیلتر شکن رو راه میندازم و دو سه تا فیلم چند دقیقه ای رو  میبینم یا دانلود میکنم و فرداش میام تو شرکت تمرین میکنم .

3- زبان هم باید شروع کنم . پنجشنبه معلم زبان بچه ها میاد باید باهاش حرف بزنم و ببینم چی پیشنهاد میکنه .

4- امروز جواب امتحانم میاد و بر خلاف انتظارم هیچ استرس ندارم احتمالا به این خاطر که احتمال قبولیم رو خیلی کم میدونم .

5- یه پروژه بزرگی توی خونه داشتیم که عبارت بود از جابجا کردن لباسهای تابستوی و زمستونی و هنوز یه عالمه لباس توی خونه ولو هستند باید اونا رو سر و سامون بدم .

6- همیشه یه عالمه کار برای انجام دادن هست و این خیلی خوبه یعنی زندگی جریان داره .

7- چشم به هم زدیم فروردین تموم شد . ای خدا

[ ۳۱ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ٧:٥٤ ‎ق.ظ ] [ مارال ]

چند تا کار رو دارم با هم انجام میدم . یکی خوندن کتاب هایی هست که یا روانشناسی هستند و یا تاریخی و خوب پیش میره . یک کار دیگه ام یه ختم قران با معنی اش هست که اونهم خوب پیش میره . یک کار دیگه خوندن زبانه که اصلا پیش نمیره و فکر میکنم باید یا کلاس برم و یا با کتاب خودآموز درست و حسابی کار کنم تا درست پیش بره . یک کار دیگه ام یاد گرفتن یه نرم افزاره که کتاب آموزشش رو هم خریدم اما هی به خنس میخورم و گیج میشم و اونهم خوب پیش نمیره . در کل به این نتیجه رسیدم که نرم افزار رو یک دوره مختصر کنم و بعد ببینم دور و بر خونه مون کلاسی ازش هست یا نه که برم . جالبه که دوستم که آمریکا زندگی میکنه به من گفت کلاس لازم نیست بری و آموزشش توی یوتیوب هست اما وقت من الان بیشتر سر کار آزاده و یوتیوب هم که فیل بزرگ روش نشسته !!!

خوبی اینکه چند تا کارو با هم انجام میدم برای منی که تمرکزم خیلی ضعیفه اینه که تا میاد حوصله ام از یک کار سر بره و تمرکزم رو از دست بدم میرم سراغ یک کار دیگه و وقتم تلف نمیشه . واقعیتش اینه که فقط برای خوندن کتاب غیر درسی تمرکز دارم و میتونم ساعتها پاش بشینم بقیه اش رو نهایتا فکر میکنم حدود 40 تا 50 دقیقه میتونم روشون تمرکز کنم .

از اونطرف تنوع زیاد کار هم یه جور به هم ریختگی ذهنی میده که باید باهاش مبارزه کنم و به ذهنم نظم بدم .

وضع کار شرکت یه تکون مورچه ای خورده و یه کار خیلی کوچیک اومده که مسولیت من هم توش خیلی کمه و فعلا مشغول بررسی قرارداد و مشخصات فنی و غیره هستیم تا بعدش کار طراحی شروع بشه .

احساسم اینه که وضعیت اقتصادی کشور در امسال بهتر از پارسال خواهد بود شاید برای اینکه دیگه بدتر از پارسال نمیشه ، یعنی نه اینکه نشه اما اگه بشه خیلی فاجعه است .

[ ٢٤ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مارال ]

1- دیگه لیست کتابهام رو آوردم وسط و شروع کردم به خوندن . با اون درسی که نمیخوندم چقدر لذت رو از خودم محروم کرده بودم ها ! لیست کتابهام کم نبود برای همین لیست رو به چند نفر نشون دادم که اگر دارن بعضیهاش رو برام بیارن که همش رو مجبور نشم بخرم . واقعا برای خرید کتاب هیچ دست و دلم نمیلرزه و کاملا دلم میاد که پول بدم اما واقعا جای کتاب جدید کم داریم و کتابخونه هامون نسبتا پره . سه تا کتاب رو یکی از همکارهام گفت برام میاره . دو تا کتاب رو هم به صورت پی دی اف دانلود کردم و یکیش رو دیروز خوندم یکی دیگه رو شروع کردم و الان یک چهارمش رو خوندم . خیلی داره میچسبه .

2- دفعه گذشته که برای کارمون مسافرت رفته بودیم ، قبل از اینکه جوابش بیاد یه خواب بد دیدم از اون خوابها که هیچ اتفاق بدی توش نیفتاد ولی اعصابم خورد شد و بعدش هم جاب منفی کارمون اومد .

3- الان منتظر جواب بعدی هستیم دیگه این آخرین باره و به این حکم دیگه نمیتونیم اعتراض کنیم . امروز دوستم اومد و گفت که یه خواب خیلی خوب دیده که من هم همراهاش بودم و با هم رفتیم مشهد رفتیم سفره خونه و برامون یک میز رو پر از غذا کردند انقدر خوشحال شدم و دلم روشن شد ، اصلا یه آرامشی بهم دست داد . خدا کمکمون کنه .

4- دلم میخواد زبان بخونم اما نمیدونم چی بخونم و از کجا شروع کنم . کاش میشد کلاس برم که یک کم هدف دار تر بشه . قراره برای بچه ها معلم زبان بیاد شاید باهاش صحبت کنم بعد از کلاس بچه ها یک ساعت هم با من کار کنه خیلی در وقتم صرفه جویی میشه .

5- به امید خبرهای خوب

[ ۱٩ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ۸:۱٩ ‎ق.ظ ] [ مارال ]

1- دو سه روز به عید دیدنی رفتیم و باز راهی مسافرت شدیم . یکی از اقوام نزدیک فوت کرده بود و باید میرفتیم . دیگه از دیدن چمدون در کنار اتاق حالم بد میشد .

2- برگشتیم و روز جمعه فقط به استراحت و جمع و جور کردن خونه گذشت . خودش خیلی خوب بود .

3- از اینکه درس ندارم بخونم خیلی احساس خوبی دارم (نه که اون موقع خیلی میخوندی !!! ) کتابهای جومپا لاهیری رو که خیلی دوست دارم آوردم دم دست و برای بار سوم دارم میخونم . دیشب رفتم توی سایتهایی که میشه کتاب آنلاین خرید گشتم و چند تا کتابی که میخواستم رو پیدا کردم اما بعد دیدم حیفه لذت خرید کتاب از خیابون انقلاب رو از دست بدم تصمیم گرفتم به بهانه اینکه باید کتابها رو ببینم برم انقلاب و بخرمشون .

4- بهانه برای کی ؟ برای خودم . خودم رو قانع کردم که کتاب آموزشی اون نرم افزاری که میخوام چند تا هست و باید برم ببینم کدوم به درد من میخوره !!

5- فعلا برای این هفته هم یه آموزش نرم افزار رو به صورت پی دی اف دانلود کردم و هم کتابهای جومپا لاهیری هست میگذرونم تا ایشالا پنجشنبه بتونم برم انقلاب .

6- چند نفر بهم گفتند که از وقتی از مسافرت (اولی ) برگشتم عوض شدم و تو خودم هستم . نمیدونم من چیزی به غیر از بی حوصلگی حس نمیکنم . البته به نظر میومد نتیجه مسافرتمون هم خوب نباشه شاید به همین خاطره .

7- نتیجه امتحان رو آخر فروردین میدن و تا یک ماه بعدش هم اگه نتیجه کاری که براش رفتیم مسافرت منفی باشه بهمون خبر میدن . چشم به هم بزنیم معلوم میشه و از دلشوره در میام .

8- میدونستین عدد 8 توی فرهنگ چینی ها عدد شانسه ؟ پس همینجا تمومش میکنم .

[ ۸ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ٤:٠٩ ‎ب.ظ ] [ مارال ]

1- تحویل سال رو توی راه بودیم . چند ساعت بعدش رسیدیم خونه . وای چقدر خونه خوبه ، تخت خواب خود آدم و گلاب به روتون دستشویی خونه چیزهایی هست که جای دیگه پیدا نمیشه .

2- باید بشینیم منتظر نتیجه کارمون که احتمالا تا دو سه ماه دیگه مشخص میشه .

3- مسافرت باعث شد که مرخصیهای من تموم بشند و حالا باید هفته دوم عید رو برم سر کار . اکشال نداره .

4- امتحان ادامه تحصیلم رو هم روز قبل از رفتن به مسافرت دادم و به نظرم خوب نبود . فکر کنم تا یک ماه دیگه جوابش مشخص بشه .

5- دیگه باید کارهایی رو که میخواستم بعد از امتحانم شروع کنم رو استارت بزنم . یاد گرفتن یه نرم افزار جدید یکی از مهمترین کارهامه .

سال نو همگی مبارک

[ ٢ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ٦:٤٢ ‎ق.ظ ] [ مارال ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب