یادداشتهای من
یه دفترچه شخصی برای یک زن متاهل و مادر متولد اوایل دهه پنجاه - با تحصیلات دانشگاهی و شاغل 
قالب وبلاگ

اول یه مقدمه بگم . توی شرکت ما چهار تا معاونت وجود داره . چارت سازمانی اون سه تا معاونت به غیر از کارشناس و کمک کارشناس و کارشناس ارشد کلی کارشناس ارشد مسئول و سرپرست و مدیر داره اما تو معاونت ما فقط کارشناس و کارشناس ارشد و مدیر داریم . چند ساله داریم به معاونتمون میگیم که چرا ما نباید سرپرست داشته باشیم ؟ میگه آخه تو چارت ما نیست میگیم چرا اونا دارن میگه آخه تو چارت اونا هست میگیم یه بام و دوهوا که نمیشه چرا دوتا معاونت تو یه شرکت دوتا قانون دارن و معاونتمون هیچ کاری در این مورد نمیکنه .

چند ساله که غیر از اینکه از مدیرا نظرشونو در مورد زیر دستیهاشون میپرسن یه نظرسنجی پایین به بالا هم میکنن و نظر ما رو در مورد مدیرامون میپرسن ما هم چند ساله میریم و به معاونتمون که عرضه نداره این مشکل رو حل کنه از 10 نمره یک و دو میدیم و میایم اما وضعیتمون هیچ فرقی نمیکنه . دوباره نامه دادن که سه شنبه یه نظر سنجی دیگه است و بین همکارها بحث گرفت که این نظرسنجیهایی که ما تا حالا جواب دادیم به کجا رسیده که ما بازم بریم ؟ بیاین تحریمش کنیم .من مخالف بودم و گفتم بریم ولی نمره بد بدیم. هیچ جا ثبت نمیشه که ما رای ندادیم و اتفاقی نمیفته در اینصورت ، اما اگه بریم نمره بد بدیم ثبت میشه اما یکی از همکارا گفت چون اینا ایزو دارن و وقتی کارشناسا برای ممیزی میان باید این مدارک رو ارائه بدن که این نظر سنجی رو انجام دادن اگر نریم براشون بد میشه و ممکنه یه فکری به حالمون بکنن که من دیدم حرفش درسته . خلاصه بحث بالا گرفت و دودسته  شدیم . به همه گفتم اگر هر کاری میخوایم بکنیم همه بکنیم اگر نریم رای بدیم و 5 نفر برن اوضاع خراب میشه و بیاین رای بگیریم که بریم یا نه و همه دور هم جمع شدیم و از 18 نفر 12 نفر رای دادن که نریم رای بدیم و تصویب شد . هیچکس حتی اونی که پاچه خار اعظم معاونت بود و با ناراحتی گفت این روش درست نیست هم نرفت رای بده . با قاطعیت زنگ زدیم به امور اداری که منتظر ما نباشین هیچکدوممون نمیایم و موضوع تموم شد . عصری دو تا از مخالفای رای ندادن اومدن نزدیک من ، بلند گفتم راستی ما باید از شما و بقیه کسانی که هم نظر شما بودن تشکر کنیم . گفتن چرا ؟ گفتم برای اینکه علیرغم میل باطنیتون به رای اکثریت احترام گذاشتین .

تمرین دموکراسی خوبی بود همه نظراتشون رو گفتن و وقتی تصمیم گرفتیم که همه یه رویه واحد رو عمل کنن همه پاش ایستادن جدا از اینکه این کار ممکنه مشکل ما رو حل کنه یا نه یک حرکت خوبی بود که همه حرفاشون و دلایلشون رو گفتن و بعد رای گیری کردیم و همه از یه روش واحد پیروی کردن . خیلی بهم چسبید .

[ ۱۳ آبان ۱۳٩٤ ] [ ٦:٢٦ ‎ب.ظ ] [ مارال ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب