نمیدونم کدوم سخت تره . تحمل تنگی دست یا گذاشتن خونه و زندگی و بچه و رفتن سر کار .

هیچ وقت این سوال جواب قاطعی نداره . کاملا بسته به زمان و مکان و شخص داره .اما خب فکر میکنم یک مساله شخصیه البته قبلا فکر میکردم مساله شخصیه اما الان که دارم با یکی از بچه هام برای امتحان آخر سال اجتماعی میخونم به این جملات در کتاب اجتماعی رسیدم :

-در خانواداه هر کس وظیفه ای دارد . معمولا پدر در بیرون از خانه کار میکند و برای همسر و فرزندانش خوراک ، لباس و سایر وسایل را تهیه میکند .

- مادر خانه را مرتب می کند ، برای همسر و فرزندان خود غذا می پزد ، لباس آن ها را آماده می کند و بچه ها را تربیت میکند .

- در بعضی خانواده ها مادر در بیرون خانه نیز کار می کند ...

یادمه وقتی خاتمی برای بار دوم رئیس جمهور شد با یکی از دوستام داشتم تلفنی حرف می زدم. بهش گفتم خاتمی توی این 4 سال اگه آموزش و پرورش رو درست کنه همه چیز خود به خود درست میشه . هنوز به نظرم مهمترین وزراتخونه کشور همینه و متاسفانه این هم متن کتاب درسیشه .

منظورم با شخص خاصی نیست . مسلما من هم در مورد زندگی دیگران نظرهایی دارم که اصلا به من مربوط نیست اما اگر بیام و مثل همین کتاب آموزش و پرورش یک عقیده غلط 50 سال پیش رو بخوام رواج بدم واقعا خیانت کردم .

لطفا مساله رو شخصی نگیرید اما این اصطلاح " زن امروز ، مرد دیروز " به نظرم باید از بین بره .

در مورد کامنت خصوصی هم منظورم این بود که حتی اگه بخوام بنویسم "ممنونم از کامنتت" و یا "آی گفتی " و یا من موافق نیستم و ... دیگه نمیشه . مسلما هیچ کس حرف بدی نزده که بخوام چیزی در جواب بگم باز هم صد در صد نظر شخص کامنت گذاره اصلش خود کامنته که هیچ وانمود نمیکنم برام اهمیتی نداره که هیچ بسی بسیار زیاد هم از کامنت ها خوشحال میشم و بهم انگیزه نوشتن میده .

عزت همگی زیاد .

راستی راستی اینو تازه یادم اومد "سال همت مضاعف و تعطیلی مضاعف " رو که دارین؟