١- چند روز مسافرت بودیم . یک نموره از تمدن به دور بودیم . تلویزیون فقط آخر شب برای فوتبال روشن میشد . اینترنت که نبود . موبایل تک و توک زنگ میخورد و همش وسط باغ بودیم و لب حوض و با فامیل ها دور هم و ... آخی کلی انرژی گرفتیم .

2- یک هفته است خانمی که در نگهداری بچه ها و کار خونه کمکم میکنه نیومده . شب شنبه گذشته همسرش حالش بد شده و با اورژانس بردنش بیمارستان . فرداش هم فوت کرده . بیچاره حسابی درگیره . اما من هم بعد از مدتها برای یک هفته خانم خونه خودم بودم . تا وضع عادی بود که هیچی و خونه رو میگردوندم اما دیشب که از مسافرت اومدیم با اینکه خونه از قبل مرتب بود اما یکهو انگار بمب توش ترکیده باشه . صبح با این امید اومدم از خونه بیرون که وقت برگشتن زودتر برگردم و بهش برسم . به نظافت که نمیرسم فقط جمع و جور و تغذیه ! همین .

3- این خانمی که میگم داستان ناراحت کننده ای در زمان فوت همسرش پیش اومده . حال همسرش بد میشه و خودش خونه نبوده . بچه هاش زنگ میزنن اورژانس و آمبولانس میاد و برش میداره . توی راه دخترش بهشون میگه پدر من دیالیزی هست و همیشه میره بیمارستان میلاد و پرونده اش اونجا هست بریم اونجا . راننده آمبولانس میگه شما به ما نمیگین ما کجا میتونیم ببریمش خودمون میبریم و میبرنش بیمارستان پیامبران ( یا همچین اسمی ) در غرب تهران که خصوصی بوده  . مادره از راه میرسه و میگه من نمیتونم هزینه بیمارستان خصوصی بدم همین الان شوهرم رو بدین من ببرم بیمارستان میلاد . مسولین بیمارستان هم میگن اگر تو میخواهی با این جابجایی شوهرت رو بکشی ما نمیتونیم در خونش شریک بشیم ( اند وجدان ) و بچه هاش هم در حال غش و ضعف که مامان ول کن و ما میدیم و غیره و اینو میکشن کنار . خلاصه فردا ظهر همسرش فوت میکنه و یک صورتحساب میگذارن جلوش با رقم یک ملیون و ششصد هزار تومن . این هم بدو این طرف و اون طرف وشکایت و شکایت کشی که من اینو ندارم و اورژانس بیخود کرده اینو برده این بیمارستان وقتی ما پول نداشتیم که بهش میگن ( درست و غلطیش رو نمیدونم ) که راننده آمبولانس از بیمارستان دویست هزار تومن میگیره که مریض رو ببره به اون بیمارستان خاص . این هم انقدر به دفتر رئیس جمهور و وزارت بهداشت و غیره میره که بیمارستان صورتحساب رو میکنه ششصد هزار تومن و تا این پول رو نمیده جنازه رو تحویلشون نمیده . البته ظاهرا کلی هم توی بیمارستان کلفت بارش کردند که این اصلا چیز عجیبی نیست چون مدتهاست که پول نداشتن باعث سرافکندگیه اما اگه پولت از راه قاچاق مواد مخدر هم باشه باعث سربلندیه . خیلی دلم به حالش سوخت . آدم مریض داشته باشه ، عزیزی رو از دست بده ، پول نداشته باشه ، پول زور ازش بخوان و آخرش هم چرت بارش کنن . خدا نیاره که یک آدمی بخواد از درد و بیماری دیگران و با دل خونشون پول در بیاره . منظورم تمام کادر پزشکی نیست . دکتر با وجدان هم زیاد داریم اما متاسفانه چون کارشون خیلی مقدسه وقتی ذره ای هم بی وجدان باشن خیلی تو ذوق میزنه .

4-یادم باشه یک پست بنویسم در مورد عنوان حاج آقا و یا حاج خانم که بی دلیل به هر کس گفته میشه .