١- دو تا موضوع این روزها داغه ، یکی دولت تونس که به خاطر خودسوزی یک جوون سرنگون شد . دومیش جوابی که دولت افغانستان به ایران داده ، وفتی که ازش خواستند اعتراضات مردمش رو سرکوب کنه *.

٢- یادتون باشه الکی به کسی اه و پیف نکنین که سرتون میاد . اولین بار به اینهایی که بچه هاشون هی ریخت و پاش میکردند و مامانه دنبال بچه هاش جمع میکرد انتقاد کردم که خب معلومه هر کس باشه هی براش جمع کنند ،‌میریزه . حالا خودم دوتا بچه دارم که میریزند و میشکنند و من هم باید جمع کنم . اگه توی دلتون گفتین بخور نوش جونت ،‌باید بگم صبر کنید تا بقیه اش رو بگم . بعدها به اینهایی که مینشستند کنار بچه هاشون باهاشون درس میخوندند انتقاد میکردم . حالا واو به واو درس پسرم رو باهاش میخونم و رسما به مرز جنون رسیدم اما جرات اینکه ولش کنم رو ندارم چون یک سال ولش کردم و هنوز دارم تقاص اون یک سال رو پس میدم . سومین چیزی که از تصورش پشتم میلرزه اینه که هر کس بچه اش دانشگاه درپیتی قبول میشد و ذوق هم میکرد کلی توی دلم اه و پیف میکردم و به رتبه دو رقمی کنکور خودم و همسر گرامیم مینازیدم . حالا با این درسی که فرزند گرامیم میخونه میتونم ببینم روزی رو که دانشگاه دولغوز آباد ، رشته آبیاری گیاهان دریایی قبول شده و من محله رو سور میدم از کیف این قبولی .  بعدا نگی نگفته بودی ها اینو نوشتم برای ثبت در تاریخ .

٣- توی شرکتهای فنی همه نوعی کار کردم . شرکت مشاور که باید طرح رو تصویب کنه ، شرکت طراح که بدبخت ترین نوع شرکت بود . شرکت مدیریت و یا پیمانکاری . همین تنوع کاریم باعث میشه خیلی نتونم در یک موضع قرار بگیرم و معمولا تنها هدفم  بالا بردن کیفیت کاره و همین باعث شد تو آخرین جلسه ای که رفته بودم به قول همکارها گل به خودی بزنم و صدای مدیر پروژه دربیاد . خودم بعدش خیلی ناراحت شدم و رفتم پیش مدیرم و گفتم بابا جون من شفاهی یک چیزی گفتم ، حالا چیزی نشده که ، تعهدی هم ندادم . اگه هم خلاف سیاستهای شرکت بوده شرمنده ام ، سعی میکنم تکرار نشه . دیدم مدیرم یک سری تکون داد که بیخیال و گفت اینا همه تجربه است و کلی آرومم کرد . داشتن یک همچین مدیری خیلی خوبه .

۴- امتحانهام به زودی تموم میشه اما چون دیکته رو کمی تا قسمتی گند زدیم بلافاصله باید شروع کنیم به تمرین دیکته تا گند به ترم بعدی نکشه .

۵- درسته شماره هام کمه اما هر کدومشون طولانی تر از همیشه هستند !

تا بعد

*حتما شنیدین ولی اگه احیانا نشنیدین ، گفته که کابل ، تهران نیست و مردمش حق دارند اعتراض کنند .