1- از اینکه آمار وبلاگم نشون میده هر چند وقت یکبار کسی با سرچ در مورد یخچال ویرپول به وبلاگم میاد خوشحال میشم . باید بی مسولیتی این شرکتها را به مردم گفت و خبر رسونی کرد . کامنت هم داشتم از یک نفر دیگه که ازشون گله داشت و پشیمون بود از خریدش . توی این گرونی پولمون رو میدیم دست کی ؟

2- دوستی که در مورد صحبت کرده بودم که میخواد بره مناطق زلزله زده برگشت و یک مقدار از نگرانی هامون رو کم کرد با دیدن شرایط اونجا. میگفت اصولا مردم اون منطقه وضع مالیشون بد نیست و با کمکی از دولت میتونن روی پای خودشون بایستن . میگفت جاهایی دیدیم که مردم دارن کشاورزیشون رو میکنن و  این یعنی زندگی ادامه داره . معلوم بود مایحتاج روزمره شون به دستشون رسیده و شرایطشون خیلی بد نبود . مشکلشون فقط سرپناه برای فصلهای سرده که داریم به این فصلها نزدیک میشیم .

3- آشنایی که مهندس سازه بود گفت به یکی از دوستام که آرشیتکت هست و مقیم شهر تبریزه زنگ زدم که شما کاری برای اینها انجام میدین ؟ دوست آرشیتکتش گفته ما داریم (یا میخواهیم ) طرح خونه های جدید رو بدیم که اصولی تر ساخته بشه این هم گفته نقشه ها رو با ایمیل برام بفرستین من هم کار سازه ایش رو انجام میدم .

4- زنگ زدم به دوستم که برادرش توی ستاد بحران هلال احمره . گفت برادرش از اول زلزله تا الان همون منطقه بوده اما فردا میاد . گفتم بهش پیغام بده که من در این زمینه ها تخصص دارم و میتونم کمک بکنم . گفت  باشه من میگم و اگر لازم بود بهت خبر میدم .

5- دوستی که خودش رفته بود به مناطق زلزله زده گفت ما اصلا با سپاه مواجه نشدیم ولی ایست بازرسی بود و نیروی انتظامی بود و ما رو هم راهنمایی میکردند که مثلا چیا دارین ؟ ما میگفتیم این طور چیزها و میگفتن خب از این راه برین میرسین به یک روستا اونجا اینها رو لازم دارن . میگفت برخوردهاشون خیلی خوب بود و بیشتر ماشینهایی که از منطقه داشتند خارج میشدند رو میگشتند و کنترل میکردند که دزدی انجام نشه و شنیده بود که مساله دزدی در این بحران خیلی کمتر از بحران بم یا منجیل بوده .

6- شرکتمون دولتی نیست اما این چند روز رو تعطیل کرده . یکی از همکارها میگفت دان میگن از شهر برین بیرون که این خارجی ها نبیننتون جلوشون آبرومون نره خنده یکی دیگه میگفت اینهایی که دارن میان انقدر قراضه هستند که ما رو خیلی هم دلشون بخواد . قهر

7- به هر حال کارمند جماعت از تعطیلی خوشحال میشه و ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم .

8- سایه همگی مستدام