267- قدم همگیتون روی چشم

1- کتاب میخونم . کتابی با عنوان قدم*ت روی چ*شم که نویسنده اش فرانسویه و یک مقدار از جالب بودنش برام اینه که کسی از خارج از جامعه خودمون بهمون نگاه کرده . روز اول که شروع کردم لاینقطع رفتم تا صفحه 132 . البته هنوز مقدمه اش تموم نشده !! نترسین کلش 444 صفحه است خیلی قشنگه اگر کسی میخواد حتما برای دانلود میشه پیداش کرد و اگه پیدا نکرد ای میلش رو بده براش میفرستم .

فکر نکنین دائم توی این کتاب داره از ایرانیها خوب میگه و تعریف میکنه ، نه خیلی واقع بینانه است اما این قسمت متنش رو دوست داشتم و میگذارمش اینجا ، شاید شما هم خوشتون بیاد :

 آن خوشبختی که ما (در ایران)  دنبالش بودیم و ما رامجذوب خود کرده بود، رابطه مستقیمی به رفاه مادّی نداشت. ایرانیان انگار یک اطمینان و امنیت قلبی نسبت به زندگی داشتند که برای ما ناآشنا بود. شاید این قوّت قلب و آرامش را از زندگی در میان هم میهنانشان می گرفتند که تاریخی مشابه خود داشتند و فرهنگی داشتند که  طی قرنها حفظ شده بود.

باید چند وقت خارج از ایران زندگی کنین تا معنی این جمله رو متوجه بشین . البته مسلما برای همه اینطوری نیست اما برای بعضیها زندگی در یک کشور پیشرفته با تمام امکاناتش و بدون این قوت قلبی که صحبتش شد خیلی سخته  .

2- راستی میدونین که چرا بعضی کلمات رو ستاره دار مینویسیم ، وقتی سایت مقام عظ*می ولا*یت فی*لتر شده دیگه از بقیه چه انتظاری میشه داشت ؟ لبخند

 

/ 2 نظر / 12 بازدید
یاسمن

میشه لطفن لینک دانلود این کتاب را برام بفرستید. ممنون iraniyasaman@ gmail.com

شادمانه

خب دیگه من ادرس ای میل دادم[مغرور] منتظرم که بفرستی و اسم