291 - تابو

با مساله ای مواجه شدم که فکرم رو خیلی مشغول کرده .

یکی از آشنایان خانمیه که 15 ساله داره با شوهرش زندگی میکنه . بچه هم دارن . هر دوشون آدمهای مقبول و خوبی هستند اما الان به اختلاف خوردند . به نظر میاد که مشکل از اینجاست که مرد خانواده بسیار سرده ، خانمه هم با این مساله مشکل داره . حالا چرا الان مشکلشون معلوم شده ؟ 15 ساله که خانمه یا فکر میکنه همین جوری درسته چون با هیچ کس در این مورد صحبت نکرده ، خودش در پیشبرد ارتباط پا پیش نگذاشته چون به نظرش این کار یک زن نجیب نیست ، هیچگونه اطلاعات آکادمیک هم در این زمینه نداشته که نرمالش چی باید باشه .

حالا امیدوارم مشکلشون حل بشه اما سوال ذهن من اینه که وقتی طرف میگه من 25 سالم بود و کنار پدر و مادرم داشتم ماهواره میدیدم اگه دو نفر هم رو میبوسیدند باید روم رو میکردم اون طرف تا پررو به نظر نیام ، با دوستام در این مورد صحبت نمیکردم چون به نظرم بیحیایی بوده . مهمونی زنونه در خانواده مون مرسوم نبود پس حتی شوخی و کنایه هم نمیشنیدم ، دوست پسر نداشتم و اولین مردی که توی زندگیم بوسیدم شوهرم بوده ... حالا 15 سال از زندگی جن 30 من میگذره و من یک رابطه خوب رو وقتی تا حالا تجربه نکردم خودم رو از دست رفته میدونم و من نمیدونم چی باید بهش بگم ؟ طرف میگه حتی به ارتباط با کسی به غیر از شوهرم نمیتونم فکر کنم اما اونقدر اون با من سرد برخورد میکنه که اعتماد به نفس من در این مورد از بین رفته و احساس میکنم نمیتونم هیچ جذابیتی داشته باشم . جالب اینجاست که وقتی کم کم شروع کرده با یکی دو نفر حرف بزنه همه گفتند اون سرده توچرا هیجان نیاوردی توی زندگیت ؟ البته حرف علطی نیست اما به نظرم اومد که این خانم براش سوال بوده که چطوری ؟ قرار بوده اطلاعات از کجا بیارم ؟

خیلی دلم سوخت . این انصافه که به یک دختر بگیم انقدر باحیا باش که یک بوسه میبنی قرمز بشو بعد  با خوندن یک خطبه همه فن حریف بشو ؟ چطوری ؟ با خوندن خطبه ، وحی میشه به آدم ؟ لابد اون زوجهایی که نسبتا جور هستند هم شانسی بوده . حالا باید تا ابد اینو به شانس واگذار کنیم؟  حالا فرض کنیم من بگذارم دخترم دوست پسر داشته باشه و هر غلطی خواست بکنه . اون چقدر برای من مادر میتونه جا بیفته ؟ فرض محال که دخترم میخواد از بین دوست پسرهاش میخواد یکی رو برای ازدواج پیدا کنه اون پسر چی ؟ اون نمیخواد از جوونیش استفاده کنه و بعد بره از مامانش بخواد یک دختر نجیب براش بگیره ؟

واقعا مساله فرهنگی ما چطوریه ؟ سخنرانی یک روحانی رو میدیدم ، توش میگفت زنی خوبه که با حیاترین توی جامعه باشه و بی حیاترین با شوهرش . تر خدا اگر کسی میدونه چطور این ممکنه به من راهنمایی کنه ، نسل ماها که باری به هر جهت گذروند نسل آینده رو چه کنیم ؟             

/ 8 نظر / 39 بازدید
عمه

اکثراآقایون درنوع واکنششون به این موضوع حداقلی هستن .یعنی تاجایی پیش میرندکه خودشون ارضابشن وخیلی درفکرجاموندن همرانشون نیستندومعمولاوغالبا خانوما دراین مقوله عقب میمونندوگاها واکنش به عقب ماندگیشون باسردردهویدامیشه.بنظرم این خانوم باید خودش هم حال وهوایی به نوع رفتارجنسیش بده.همش مردارونمیشه مقصردونست[لبخند]

ستاره

سلام با نظرت موافقم موضوع خوبی رو مطرح کردی همین مطلب زندگی خیلی ها رو خراب کرده بخصوص عدم اطلاع طرفین از همدیگه من فکر میکنم اگر از قبل همدیگرو بهتر بشناسن و با خلقیات هم آشنا بشن بعد ازدواج کنن زندگی بهتری رو خواهند داشت

محمد

سلام بله این واقعا تاسف و شرم آوره البته این رو بگم نسل قدیم تقریبا همه همین طور بودن چون هیچ آموزشی نبوده حالا بگذریم که نسل ماها هم خیلی هاشون با وجود این همه آموزش نمیرن دنبالش که آگاهیشون رو بال ببرن تا تو زندگی با همچین مشکلاتی مواجه نشن و ... اما در مورد این خانوم که میگید من از بابت حیاشون بهشون احترام میذارم ولی اگه کمی به حرف این روحانی که گفتید دقت کنید متوجه میشید باید چیکار کنید و... راستی بهم یه سر بزنید و پست دوست دخترم رو هم بخونید نظرتون هم بگید لطفا[گل]

محمد

بازم سلام چون نمیشد جوابتون رو تو کامنت داد در رابطه با این مشکلی که مطرح کردین یه مطلب تو وبم گذاشتم شاید به دردتون خورد[گل]

ویدا

تو یه رابطه درست هردو طرف باید بدونن که طرف مقابل چی میخواد . اینکه این خانم بعد از پانزده سال هنوز نمی دونه چی درسته چی غلط بنظر من عجیبه . اما اینو خوب میدونم که بیشتر آقایون یه زن بدون خجالت رو تو رختخواب به یه زن با حیا ترجیح میدن .

مریم

موضوع در خور توجهی را نوشتید. دخترهای ما تا ازدواج نکردند آفتاب و مهتاب نباید روشونو ببینه و هیچ تجربه ای هم از جنس مخالف نداشته باشند ولی همین که ازدواج کردند باید یک معشوقه حرفه ای برای شوهرشون باشند که طرف نپره . عجب حکایتیه!!! ولی خوب به نظر می رسه بخشی از نسل جدید ما خیلی هم دنبال این داستان ها نباشند و یک پروسه جدید را تجربه می کنند.

گلشن

سلام مارال جونم فرهنگ ما داره با اينترنت و اينا عوض ميشه تا يحدودي هم خوبه..اكثر دوستايي كه با نت كار ميكنن خيلي اين مسايل براشون جا افتاده تره..

علی

این موضوع ها تو کشور ما هیچ وقت حل نخواهد شد. حالا هرچقدر هم که بشینیم ازش حرف بزنیم ! این خانه از بیخ ویران است