انتخابات

نزدیک انتخاباته . دل من تاپ و توپ میزنه وقتی حرف انتخابات میشه . یک وبلاگی هست که تقریبا هر روز سر میزنم . رفتم دیدم کنارش زده تحریم انتخابات . دلم گرفت . چرا باید انتخابات تحریم بشه ؟ به هزار دلیل میشه تحریم بشه به ملیونها دلیل نباید تحریم بشه .

اما دلایلی که میگن باید تحریم بشه :

 

١- همه بفهمن که مردم ایران با دولتش مشکل دارن .

بابا جون سی سال انتخابات تحریم شد همه هم  فهمیدن . خب حالا که چی ؟ کی تونست جلوشون در بیاد . این که دلیل نشد

 

٢- انتخابات الکیه . هر کی رو دلشون بخواد از صندوق در میارن .

من با این نظر مخالفم . دولت میتونه یک پادگان بسیجی رو ببره رای بدن و با هزار جور تبلیغ کاری کنه به نامزد مورد نظر رای بده اما در مورد شمارش چون حزبهای مختلف نظارت دارن نمیتونن یکهو نتیجه رو از این رو به اون رو کنن . در نتیجه هر چی آرای نامزدی مورد نظر من نوعی هست بیشتر باشه با اون تقلب نوع اول کمتر میشه شکستش داد.

 

٣- اگه بریم هی میان و فیلم و عکس میگیرن که ببینین چقدر مردم ما رای دادن .

خب این حرف رو توی هیچ کدوم از انتخاباتها شده که نشنوین ؟ هر انتخاباتی بوده بعدش توی بوق بود که حضور میلیاردی (!!!) ملت همیشه در صحنه . خیلی ناراحتین بگذارین ساعت ده شب و با لباس مبدل و با ماسک برین که کسی شما رو نشناسه و نتونن با اون قیافه ازتون فیلم بگیرن .

 

با تمام دلایل دیگه هم از اینجا اظهار همدردی میکنم اما باز میگم ما که حق نداریم بریم مثلا (میگم مثلا)‌ر.ضا پهلو.ی رو انتخاب کنیم (مثلا اگه مورد خوبی بود )‌حالا بین بد و بدتر که میتونیم اون بده رو انتخاب کنیم . شما ببینین خاتمی آدم قوی ای نبود . قدرت نداشت و خودشو یک تدارکاتچی معرفی کرد . اما وضع اقتصادی دوره خاتمی کجا و وضع اقتصادی این چهار سال اخیر کجا ؟ خب حالا اگه کسی مثل معین رئیس جمهور میشد که همون سیستم خاتمی رو داشت باز یک کم بهتر نبود ؟‌

خانمها ،‌آقایون من از این دیار غربت اگه لازم باشه که به پایتخت سفر کنم تا رای بدم میرم و به موسوی رای میدم . شنیدم که ممکنه صندوق رای توی شهر خودمون بیارن که عجیب نیست چون تعداد ایرانیهای اینجا خیلی زیاده اما به هر حال من هستم .از شما خواهش میکنم نسبت به شرایط وطنمون بی تفاوت نباشین . به خدا حیفه .

 رای من موسوی

/ 3 نظر / 5 بازدید
تاکاشی

من هم یه ناسیونالیست تمام عیار بودم و هستم! [لبخند]ماااااااااا نیییییییز رای می دهیم[دست]

هاD

من که به اون مهرش بیشتر از هر چیز احتیاج دارم و به باقی قضایا کاری ندارم .

لاله

موضوع خیلی خوبی رو باز کردی. مردم ما اگر به اندازه سر سوزنی منصف بودن و چشم بسته حرف نمیزدند، اون وقت میتونستن تفاوت این چهار سال رو با دوره 8 ساله خاتمی درک کنند. اما متاسفانه... خوب فکرش رو که کنیم می بینیم همین یک رای، حداقل سهمی هست که ما در حال حاضر از دموکراسی داریم. پس خواهشِ من هم از همه دوستانم اینه که این حق رو خودمون از خودمون دریغ نکنیم. رای من هم، موسوی.