صد و هشتاد و هفت - بی عرضگی ، راحت طلبی و بخل

١- احتمالا تا حالا صد بار این براتون ای میل شده یا جایی خوندین اما باور کنین صد و یکبار خوندنش هم کمه :

درد من تنهایی نیست
بلکه مرگ ملتی است،
که گدایی را قناعت،
بی عرضگی را صبر
و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامد

گاندی

٢- توی فامیل همسر یک خانواده ای هستند که وقتی خانم و آقا ازدواج میکردند آقا دانشجوی لیسانس بود و خانم دیپلمه . پدر شوهری موجود نبود و مجلس عروسی ای هم به دلیل مسائل مالی گرفته نشد . آقای خونه لیسانس رو میگیره و بعد فوق لیسانس رو میگیره . در حین فوق لیسانس گرفتن آقا دانشگاه پیام نور راه میفته و خانم هم با وجود داشتن دوتا بچه پشت هم همون موقع شروع به درس خوندن دوباره در دانشگاه پیام نور میکنه و لیسانس میگیره . خب به هر حال براش سر کلاس رفتن مقدور نبود و دانشگاه پیام نور یک موقعیت خوب بود . بعدش آقا میره دکتراش رو شروع میکنه . وقتی دکتراش رو تموم میکنه هنوز اینا یک خونه نداشتند و مستاجر بودند و ماشین هم نداشتند اونهم با دوتا بچه . بعد از فرصت مطالعاتی زمان تز آقای خونه که به یک کشور خارجی میرن توی همون کشور خارجی پیشنهاد کار موقتی به آقای خونه میشه ، میرن و برمیگردند . وقتی برمیگردند خانم خونه به واسطه لیسانسش مجوز مهد کودک میگیره و یک فسقل خونه ای رو که داشتند میفروشند و یک جای بزرگ رهن میکنن که مهد کودک بزنن . همون وقت میزنه خونه قیمتش سه برابر میشه و اینا کلی ضرر میکنن ....  حالا بعد از این همه سال و وقتی بچه هاشون به دبیرستان و دانشگاه رسیدند مهد کودک به سود رسیده و ملکش رو خریدند ، خونه بزرگی خریدند ،‌دو یا سه تا ماشین خریدند ، خوب میگردند و از کمک به اقوام در همه شرایط غافل نیستند . این کمک که میگم مثل کادوی عروسی و کادوی خونه در حد سکه ،‌ سرراهی مهاجرت در حد چند صد دلار و غیره است .

حالا جاری همون خانم راه میره و میگه خدا شانس بده !!! ما دوتا جاری هستیم وضع من چیه و وضع اون چیه !!!!!! دلم میخواد بزنم توی دهن این جاری که از ده یازده سالگی به بعد مدرسه نرفته و نشسته خونه و بزرگترین هنرش ساختن با حقوق معلمی شوهر زیر دیپلمشه . توی عمرش یک قرون پول درنیاورده اما وقتی خونه شون رو شوهرش به مقدار مساوی به نام خانمش و بچه هاش کرده ناراحت شده که با زحمت من این خونه ساخته شده چرا باید به نام بچه ها هم باشه !!!

٣- حالا دوباره برین شماره یک رو بخونین . ببینین چقدر زیادن ملتی که بی عرضگی رو قناعت میدونن اما چشم ندارند اونی که با بدبختی خودشو بالا کشیده ببینن .

/ 5 نظر / 5 بازدید
غزالی

چه زوج جالبی بودن چه پشت کاری خدا رو شکر که نتیجه تلاشهاشونو گرفتن خصوصی میزارم

باد صبا

سلام چقدر زحمت کشیدند. نوشته تون جالب بود و همچنین تاکید به اون نوشته اول موفق باشید و به امید فردایی بهتر

باد صبا

سلام ببخشید یه تغییری توی برنامه دفاع من پیش اومد. شد دوشنبه ساعت 3 بعد از ظهر. امیدوارم اگه خواستید تشریف بیارید براتون راحت باشه.

باد صبا

سلام می خواستم ازتون به خاطر دعای خیر و آرزوی موفقیت تشکر کنم. کم سعادت بودیم که شما تشریف نداشتید. جلسه خوب برگزار شد و نتیجه هم خوب شد. رکورد تعداد خضار هم شکسته شد که برای خودم و همه عجیب بود. (حدود 50 نفر) موفق باشید و به امید فردایی بهتر