245- ایرانی ، جنس ایرانی بخر

1- پیارسال دنبال یک سرویس چینی بودم . هیچ ایده ای نداشتم که کدوم مارک ، کار کدوم کشور و .. خوبه . داشتم هنوز اطلاعات جمع میکردم و توی یک مغازه  ای بودم . گفت این سرویسمون مال آلمانه و خدا تومنه . گفتم نه این گرونه . گفت یک سری چینی زرین ایرانی داریم نگاهش کردم هم به نظرم کیفیتش خوب اومد و هم قیمتش ، بعد  گفت با همین قیمت میتونین ساخت چین هم بخرین و منظورش این بود که با قیمت مساوی میشه خارجی خرید که به نظر اون حتما ترجیح داشت .

گفتم اگه قرار باشه یک قیمت بدم به کیفیت توجه میکنم که الان بین این دوتا به نظر من ایرانیه بهتره . گفت خانم اون یکی ساخت چینه (یعنی چطور ایرانی رو بهش ترجیح میدی ) گفتم جنس ایرانی خریدن مثل اینه که من پولم رو از این جیب دربیارم بگذارم توی اون جیب. وقتی تولید کننده و کارگر ایرانی پول داشته باشند میان از خدمات من استفاده میکنن و پولش به خودم بر میگرده . فروشنده هیچی نگفت .

2- کم کم این قضیه برام نهادینه شد . در موردش هم خیلی تبلیغ میکنم . مثلا دکتر پوستم تمام کرمهایی که میده دست سازه و من خیلی هم از کرمهاش راضی هستم ، هم یک مقدار قیمتش مناسب تره و هم از اینکه پول به کرم خارجی نمیدم (که کلی از قیمتش به خاطر هزینه حملش هست ) خوشحالم .

3- رفتم توی سوپر گوشتی که همیشه ازش خرید میکنم . یک خانمی اومد جلو و گفت شما مصرف روغن زیتون دارین گفتم خیلی زیاد . گفت این روغنها مال اسپانیاست و خالصه و ... لبخندی زدم و گفتم من روغن زیتون ایرانی مصرف میکنم . گفت قیمتش هم خیلی با ایرانی فرق نمیکنه (یعنی گدا بازی درنیار ) با لبخند گفتم بازم ترجیح میدم ایرانی مصرف کنم که کوتاه اومد .

4- از این داستانها زیاد دارم و مخصوصا وقتی طرف مقابل سعی میکنه یک جوری توی لحنش تحقریم کنه که خسیس نباش و خارجیش بهتره حتما روی حرفم می ایستم .

5- حالا اینو هم بگم که مثلا برای خرید تلویزیون این کارو نمیکنم ، یخچال هم همینطور ، گوشی موبایل و کامپیوتر هم همینطور . اما مثلا گاز و فر و هود و شیر آلات و دوش و ... این خونه جدید رو همه ایرانی گرفتیم . یعنی سعی ام رو میکنم تا جایی که میشه ایرانی بخرم .

6- شما هم همینکارو بکنین . اگر در یک مواردی جنس خوب ایرانی نمیشناسین بگردین و از دیگران بپرسین شاید پیدا بشه .

پ.ن. کرمهای سی گل خیلی عالی هستند . از شامپو و لوازم آرایش مای هم راضیم . برای نرمی پاشنه پا هیچ کرمی به خوبی کرم جی ندیدم . چینی زرین هم جنس خوبی داره هم سایت کاملی که میشه رفت توش گشت و انتخاب اولیه رو انجام داد . لوازم خانگی پارس خزر هم خوبن . اینهمه مبل ایرانی خوب داریم بابا نرین ترکیه ای بخرین . برای پرده یک سر به اطلس پود بزنین . صابونهای سیو هیچی کم از صابونهای ترکیه ندارن. هوله هم تو ایرانیها خیلی خوب پیدا میشه ، ملافه که فقط لایکو ، الان هم حراجه .

منتظر راهنمایی های سبزتان هستم

 

پ.ن.2 - سالهای زیادی هست که همیشه توی خونه مون از شیرآلات قهرمان استفاده میکنیم و خیلی راضی هستیم . سینک هم البرز خوبه ، هود و فر و گاز هم اخوان گرفتیم و خوبه . راستش فر های ایرانی همه شون کوچیک هستند و مثلا 90 سانتی ندارند اما کیفیتشون خوبه . پرشین استاندارد هم سرویسهای خوبی داره .

یک دوست عزیز برای لباس مارک "درست " رو پیشنهاد کرد که رفتم سایتش رو دیدم و خیلی خوشم اومد . باید برم از نزدیک هم ببینمش به نظر خوب میاد .

/ 10 نظر / 16 بازدید
samira

kheili khoshal shodam ke yeki mesle khodam peida kardam. dige dashtam naomid mishodam ke nakone man daram kam kam aglamo az dast midam(az bas ba in agayedam hame ye jori behem nega mikonan)

samira

kheili khoshal shodam ke yeki mesle khodam peida kardam. dige dashtam naomid mishodam ke nakone man daram kam kam aglamo az dast midam(az bas ba in agayedam hame ye jori behem nega mikonan)

شادمانه

مطلب بسیار قشنگی بود، با اجازه شما مطلبتون رو لینک کردم در وبم

صبور

در مواردی که گفتید کاملا حق با شماست و موافقم و آفرین به شما [گل]

محبوبه

از شادمانه به شما رسیدم کاملا با شما موافقم به لیست کالاهای ایرانی خوبتون در پوشاک خواب و راحتی هم من نیکو تن پوش رو پیشنهاد میکنم که واقعا جزو بهترین هاست و از نمونه ای خارجی اش خیلی بهتره. در مورد پوشاک مثل مانتو هم من مدت هاست که دیگه فقط از درست خرید میکنم. شرکتی که از الیاف طبیعی لباس تولید میکنه و میدونم که حداقل الان توی تهران سه تا شعبه داره. کارهاش واقعا خوبند.

باد صبا

سلام نوشته تون ارزشمند و قشنگ بود. ببخشید راهنمایی خاصی به ذهنم نمی رسه. نوشته خودتون خودش راهنمایی بود. موفق باشید و به امید فردایی بهتر [گل]

سید

سلام بر شما دوست عزیز بیکار بودم یک سرچی کردم ببینم نظر اصحاب وب در مورد جنس ایرانی چیه. به وبلاگ شما برخورد کردم. خیلی باهات موافقم. من حاضرم تا قدری کیفیت پایین تر کالای ایرانی رو تحمل کنم (که البته در بسیاری موارد نه تنها کیفیت پایین تری ندارند که کاملا از کالاهای خارجی سر هستند) اما پولم رو از برادر کارگرم دریغ نکنم.

علی

واقعا در بسیاری از موارد جنس ایرانی نه تنها چیزی کم نداره بلکه سر تر هم هست

رسول

آفرین به وطن پرستی شما . در مورد ماشین ظرفشویی هم پیشنهاد میکنم حتما پاکشوما بخرید ما که دو ساله داریم و خیلی راضی هستم.

مهدیه

دمت گرم خیلی با شعوری آفرین همينطوره که میگوید قبول دارم حرفاتون رو به امید روزی که همه ایرانی ها به این درجه شعور برسن