307 - دکتر و قسم بقراط

بدم نمیاد اینو تعریف کنم . شاید به درد کسی بخوره .

روحیه ام خیلی بد شده بود . بدتر از اینکه بشه با حرف و این چیزها درستش کرد . به طریقی دکتر بهنام اوحدی روانپزشک بهم معرفی شد و رفتم . از همون اول خورد توی ذوقم . وقت قبلی داشتم اما دو ساعت و نیم بعد از وقتم رفتم تو . حالا این چه جور وقت داشتنه خدا میدونه . یک کم خودمو با مجله سرگرم کردم و یک کم با خلاصه مقاله هایی که به دیوار زده بود که از طریق کتاب و فیلم میشه مریضهای روحی رو درمان کرد و تعداد جلسه شون کمتر میشه و غیره و با خودم گفتم ای ول دکتری که تعداد جلسه مراجعه رو کم کنه ، چقدر پول براش بی اهمیته . بعد از کف کردن در سالن انتظار رفتم تو و شروع کردم با دکتر صحبت کردن کوتاه صحبت کردیم ولی شاید به نیم ساعت رسید (بیشتر کسانی که میرفتن تو بیشتر از این میموندن ) گفت برو و دو تا کتاب معرفی میکنم بخون و به منشی اش گفت فلان کتاب رو بده و گفتم ویزیت آقای دکتر چنده که گفت هر یک ربع 35 هزار تومن !!! که من شاخم در اومد که برای این نیم ساعت باید 70 هزار تومن بدم و پول کتابهایی که خودشون میدادن هم جداگونه حساب شد و البته پول رو توسط دستگاه POS مطب پرداختم .

کتابها رو خوندم و به نظرم خوب اومد چیزهای خوبی ازش یاد گرفتم برای همین برای بار دوم رفتم . قبل از رفتن به منشی زنگ زدم که مثلا من اگه ساعت 6 وقت دارم سر ساعت بیام ؟ گفت نه شما 8 بیا و من 8 رفتم و سه ربع بیشتر معطل نشدم تا برم تو که البته خودش کم نبود . یک مقدار صحبت کردیم و یک کم کمتر از نیم ساعت شد و گفت شما باید بازم کتاب بخونی و به منشینش گفت اون چهار تا کتاب رو بده بهشون . خب من صد هزار تومن پول ناقابل که پول ده ساعت اضافه کاری من هست رو برای کمتر از یک ساعت کار آقای دکتر باید میپرداختم که نداشتم و گفتم کارت میکشم . منشیش گفت نه نقد بدین گفتم ندارم گفت چقدر نقد دارین گفتم مثلا 60 هزار تومن گفت اونو بدین و بقیه اش رو کارت بکشین ! پرداختم و اومدم خونه . عناوین چهار تا کتاب یک کم پیچیده بود و من از ساده ترینش شروع کردم که بسیار آموزنده بود و خوشم اومد . کتاب دوم رو برداشتم و هر چی خوندم چیزی حالیم نشد هی از متابولیسم و ترشح غدد و غیره نوشته بود که اصلا برای کسی که رشته پزشکی نخونده نه قابل فهم بود و نه به درد بخور . کتاب رو یک نگاه سطحی تا آخرش کردم و دیدم نه به درد نمیخوره گذاشتم کنار . کتاب سوم رو برداشتم بدتر از دومی و کتاب چهارم بدتر از سومی . من هم مات و مبهوت که قرار بود این سه تا کتاب چی به من یاد بدن که واقعا حتی یک نکته قابل فهم و به درد بخور نداشتن . بیشتر که دقت کردم دیدم اون سه تا کتاب یا ترجمه خود دکتر هست و یا براش مقدمه نوشته . بازم این علامت سوال توی ذهنم بود که دکتری که ساعتی 140 هزار تومن ویزیت میگیره فروش یه کتاب مثلا 7 هزار تومنی چه سودی براش داره و اصلا از این 7 هزار تومن چقدرش به این میرسه ؟ تنها چیزی که به فکرم رسید این بود که میخواد فروش کتابهاش رو زیاد کنه و به چاپ های بعدی برسونه و به افتخاراتش اضافه کنه . لابد همه مردم هم مثل قضیه لباش جادویی پادشاه فکر میکنن که خب من نفهمیدم ، حتما کتابه به درد بخور بود !

دفعه سوم زنگ زدم که چه ساعت بیام و منشیش گقت سر ساعت بیاین و رفتم و بیشتر از سه ساعت علاف شدم و واقعا صبرم لبریز شده بود اما بالاخره رفتم تو . یه بیست دقیقه که صحبت کردم دکتر گفت ببین همینه که هست ، این مساله قابل تغییر نیست باهاش باید کنار بیای که گفتم باشه برام دارو بنویسین که به کمک اون بتونم آروم بشم و برم . گفت نه بشین و شروع کرد از افتخاراتش گفتن که من توی دانشگاه به همکلاسیهام گفتم که که از همتون موفق تر میشم و الان مطب من از همه شلوغتره و بالا شهر تره چون خواستم اینطور بشه ، من 6 تا ماشین دارم من ... خلاصه کلی از اینکه چقدر مریض داره و چقدر درآمد داره تعریف کرد و من آخرش با نتیجه ای که در بیست دقیقه اول گرفته بودیم اومدم بیرون در حالی که دو سه بار وسطش گفتم خب باشه من دیگه برم اما نمیگذاشت و اومدم بیرون و 150 هزار تومن ویزیتش شد که باز گفت نقد بدین که همراهم بود اما ترجیح میدادم خرجش نکنم که مجبور شدم پولها رو بدم .

قضیه اون نقد بدین هم برام سوال شد که چرا اصرار دارن نقد بگیرن که بعدها شنیدم میخوان درآمد یه واحد تجاری رو از روی دریافت های دستگاه POS  اش حساب کنن و مالیات بگیرن و برای همین با پر رویی از آدم پول نقد میخوان . خلاصه کنم که داروهاش هم حالم رو خوب نکرد و عطای این دکتر رو به لقاش بخشیدم .

نکته دیگه این بود که توی دوتا اتاق کناریش دو تا خانم روانشناس بودن و در جلسه دوم گفت شما باید 8 جلسه برین پیس خانم ایکس که این مشکل حل بشه که به نظرم منطقی نبود و پیگیرش نشدم . جلسه سوم گفت آهان برای حل این یکی مشکل باید 6 جلسه برین پیش خانم ایگرگ که مشکلتون رو حل کنه و دیدم ماشالا کار آفرینیش هم خیلی خوبه !

پیش دکتر دیگه ای رفتم که دوستم رفته بود و خیلی راضی بود ، با کمال تعجب ویزیتش 22 هزار تومن بود در صورتی که حداقل بیست دقیقه داشتم حرف میزدم تا بتونم خلاصه مشکلم رو براش بگم و اون داروهام رو عوض کرد و من خیلی خیلی بهتر شدم .

چیزی که مسلمه اینه که دیگه پیش دکتر اوحدی نمیرم . اگر سرچش هم کنین یک وبلاگ درست کرده که سرتاسر از خودش تعریف کرده که راستش با پولهایی که بهش دادم و نتیجه ای که نگرفتم حالم از متنش به هم خورد .

این عین تجربه من بود . نمیخوام کسی رو خراب کنم احتمالا از اون خیل بیمارانی که تو مطبش بودن حتما نتیجه گرفته بودن که بازم میومدن ، این فقط تجربه من بود .

/ 31 نظر / 797 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد طاها

سلام خدمت دوستان . سال 91 براي مشاوره ازدواج پيش دكتر بهنام اوحدي رفتم با خانمي كه الان همسر من هستند. ايشان در 15 دقيقه اول جلسه به ما گفتند ازدواج شما كاملا اشتباه است چون اين خانم براي اين تو رو انتخاب كرده چون مطمئنه توانايي و قدرت خيانت بهشو نداري ايشون شخيصتي مثل اسكارلت داره برو فيلم بر بادرفته رو ببين ... خلاصه من كه كلي حالم گرفته شده بود و خانمم خيلي از ايشون متنفر شده بود جاي ديگري رفتيم و به ما گفتند نه اين اقا كلاشه و بي سواد ...شما مي توانيد زوج خوشبختي شويد ما ازدواج كرديم.... الان چند ماهي هست كه براي طلاق اقدام كردم همسرم از قبل از اردواج به من خيانت مي كرد و من تازه متوجه شدم همسرم بسيار دروغگو و عياش و رفيق باز است يادم مي ايد كه ايشون گفت اقاي محترم تو با گرفتن يه زن سكسي و گرم و اجتماعي نمي توني ضعف هاي خودتو درمان كني اين خانم به درد تو نمي خورده چون از پسش بر نمي اي و خيلي چيزهاي ديگه .... يادمه مادر خانمم تلفن كرد مطبش هرچي از دهنش دراومد به دكتر اوحدي گفت. سه سال گذشته سه سالي كه من در ان فقط رنج كشيدم و تحقير شدم . تمام حرف هايي كه به من زد و در ان موقع گارد گرفتم اتفاق افتاد ش

هما

من سي و چهارسالمه و هفت ساله ازدواج كردم ولي نميدونم ارضائ جنسي اصلا چيه اگه برم پيش كسي كه كارشو بلد نباشه از قبل سرخورده تر ميشم لطفا اگه كسي را ميشناسيد بهم بگيد

علي

من هم به همراه همسرم رفتم پيش ايشون.واقعا آدم بي تربيت و پول دوستي. به ما واسه رفع مشكلمون فيلم سينمايي داد. بعدم گفت اين فيلمهارو مي تونيد از فلاني بخريد. تشخيصشم غلط بود.حرفاشم 10 بار تكرار مي كنه كه وقت بيشتر بگيره .براتون دقيقهاي 4 هزار تومن آب مي خوره.و از زندگي هم كلا پشيمونتون مي كنه.به همه هم ميگه از هم طلاق بگيريد.به نظر من ايشون يه منحرف اخلاقيه

اوحدی یک حقه باز بی سواد هفت خط و معلوم الحاله. تعجبم از شماست که چطور در همان بار اول نشناختینش

پارسا

سلام من پارسا هستم 26 سالمه و مشکل اختلال جنسی دارم.نمیدونم هموسکشوال هستم یا ترنسکشوال و یه ساله قرصهای زیادی میخورم..اما نتیجه ای نداره.من توی نت سرچ میکردم و اینجا رو دیدم اگه کسی دکتر خوب میشناسه لطفا به من پیام بزنه و آدرس دکتر و اسم دکتر را برای من بفرسته.ممنون میشم. 09175777723

علیرضا

با سلام همه که ازش تعریف میکنن من بچه شهرستانم و میخاستم برا مشکل ترنس بودنم با ایشون حرف بزنم چون همه کار ایشون رو تعریف میکنن اگه میشه از طریق ایمیلم بهم جواب بدین لطفا اخه سیستم دردسترسم نیس که بخام زیاد پی گیر بشم. اینم ایمیلمailrezanory777@yahoo.com

ممنون از متن

پریا

سلام. خیلی جالبه دوماه پیش ک اومدم تو این قسمت سایت کلی انتقاد دیدم. الان همش پاک شده و تعریف ها مونده. اینم کلاه برداریه.و گول زدن هم وطنان عزیز.شجاع باشید و بزارید همه متنها بمونه.چه خوب چه بد. ممنون.

نیلوفر آبی

درود دوست خوب این قسمت نظرات دکتر اوحدی -قسمت زیادش پریده -ببینید مشکل آن چیه -بخاطراینکه بسیارمهم بود نظرات اینجا باشند- تا همگی آگاه باشند در ضمن ازطریق موبایل نمیشه برای شما نظر گذاشت ، فقط متن با کامپیوتر توانستم برای شما نظر گذارم ،پیگیری کنید ببینید مشکل کجاست که وبلاگ شما مخصوصا قسمت مهم این نظرات پریده