دویست و سی - یارانه

1- از اول بگم که من با خود شخص الف *نون ، با حرفهایی که میزنه و با کارهایی که میکنه صد در صد مخالفم .

اما قضیه یارانه یک چیز  دیگه است . یارانه به سبکی که توی ایران پرداخت میشد کاملا غلط بود و یک سری عادتهایی غلطی رو هم بین مردم جا انداخته بود .

در این که برداشتن یارانه به سبکی که این الف *نون انجام داده هم غلطه باز شکی نیست اما خدائیش مردم در این زمان کوتاه خیلی عوض شدند .

مهمون اومده بود خونمون . ما یک لوستر 6 شاخه توی پذیرایی داریم و یک 6 شاخه توی غذاخوری . من دوست دارم از هر کدوم سه تاش رو روشن کنم تا نور ملایم تر و یکنواخت تر باشه . اما خب بعضی وقتها همسر گرامی میره یکهو هر 6 تای یک طرف رو روشن میکنه . خب دیگه نمیشه جلوی مهمون خاموشش کرد که ! دیدم خود مهمونمون گفت این 6 تا زیاده سه تاش رو خاموش کنین . گفتم آره من هم موافقم که سه تای این یکی رو خاموش کنیم سه تا از اون طرف روشن کنیم . گفت نه اون طرف که کسی نیست لازم نیست از اون طرف هم چیزی روشن کنین . این دقیقا رفتاریه که اگه دو سال پیش کسی انجام میداد میگفتند خسیسه .

توی شرکت دارن ما رو میکشند که طرحها باید اقتصادی باشه . یک سمینار برامون گذاشتند به اسم مهندسی ارزش . قضیه این بود که چطور میشه بدون اینکه کیفیت یک طرحی رو پائین بیاریم هزینه اش رو کم کنیم .

زندگیمون بالا و پائین زیاد داشته اما هیچ وقت خیلی پولدار نبودیم اما همیشه صرفه جویی و پرهیز از اسراف توی زندگیمون بوده . فرهنگ خانواده مون اینه . خوراکی رو اصلا دور نمیریزیم . لباسها رو سعی میکنیم زیاد بپوشیم و واقعا استفاده کنیم . حتی لباس شب که خیلی کم استفاده میشه رو بین خودم و خواهرم و یا حتی دوستای صمیمیم دست به دست میگردونیم که استفاده بهینه ازش بشه . و وقتی میدیدم که کسی ریخت و پاش میکنه و داره از منابع موجود استفاده نامناسب میکنه خیلی ناراحت میشدم .

راستی کارتون وال ای رو دیدین ؟ خیلی قشنگه اگر ندیدین حتما ببینینش که دنیا با مصرف زیاد از حد به چه وضع و اوضاعی دچار میشه .

 

2- بقیه اوضاع بد نیست و زندگی روی رواله . احتمالا به زودی یک جابجایی مسکن داریم. کار شرکت هم به شدت پیش میره ، ترافیک و بقیه رو هم که متاسفانه همه ازش باخبرید .

دیگه عزت زیاد

/ 1 نظر / 5 بازدید
باد صبا

سلام نوشته تون جالب بود. در ضمن وبلاگتون هم خیلی خوبه. اگه هم دوست داشتین اون نوشته رو بخونین رمز رو براتون فرستادم [گل]