336 -

1 -  امروز رفته بودم شعبه 22 تامین اجتماعی . من هیچی نمیگم فقط این نوشته رو بخونین الهی که گذر شیطان هم به شعبه 22 تامین اجتماعی نیفتد ! 

- یعنی آخرش با بغض رفتم توی اتاق رئیس یک قسمتی که بابا من این جواب رو باید از کی بگیرم سه ربعه دارم توی این پله ها میرم بالا و میام پایین تا بالاخره جواب منو داد ، جواب که چه عرض کنم آب پاکی ریخت روی دستم .

- کاری به سرم آوردند که بیخیال 9 روز سابقه کاری و بیمه و غیره شدم و گذاشتم برام کسر کار رد بشه دیگه خیال ندارم برم دنبالش .

2 - هر کس رو خواستین نفرینی کنین که فقط شرش کم بشه ولی بلایی سرش نیاد ، بگین ایشالا صاحب دو قلو بشی !!! رئیس ما صاحب دوقلو شده و دیگه آزارش به مورچه هم نمیرسه . صبح ساعت ده و نیم یا یازده با چشمهای نیمه باز میاد شرکت و البته تا جایی که بتونه بهمون گیر میده اما باز با قبل خیلی فرق میکنه . هر روزی بهش میگم چطورین ؟‌میگه بچه ها نگذاشتن بخوابیم :) خیلی طفلکی شده !

3 - خانم میم دیپلمه بالای بیست ساله داره با یه شوهر معتاد زندگی میکنه . مثل اینکه این اواخر اعتیادش تبدیل شده بود به شیشه و توهم میزد و خانم میم و بچه هاش احساس خطر کردند و رفتند خونه مادر خانم میم . نمیدونم توی یه خونه دوخوابه مادر خانم میم چقدر موندند اما بالای یکسال بود . بچه کوچیکه مدرسه میرفت و خانم میم و دختر 18 ساله اش راست راست برای خودشون راه میرفتند و پدر بچه ها هم حاضر نبود خرج بده و میگفت باید برگردین تا من خرج بدم . خب از کجا تامین میشدند ؟ مادر خانم میم یه حقوق بازنشستگی شوهرش رو میگرفت و باید الان 4 نفر رو باهاش راه میبرد . اگه فکر کنین یک لحظه این دختر 18 ساله و مادرش به این فکر افتادند که برن کار کنن و حداقل روی پای خودشون بایستن ، اشتباه فکر کردین . خلاصه بیشتر از یک سال گذشت و مرده قول داد یک دونگ خونه رو به نام زنش کنه و زنه برگشت خونه تعجب خب یعنی مشکل حل شد ؟

خانم پ حدود سی سالشه و یه بچه داره . وضع مالی خیلی خوبی ندارند و این خانم دیپلم هم نداره . بچه اش که یک مقدار از آب و گل دراومد رفت دوره معماری داخلی . یک دوره 6 ماهه معماری داخلی دید که به قول خودش 2 روز سر کلاس میرفت و 5 روز یک بند داشت توی خونه کار میکرد . انقدر پشتکار به خرج داد که قبل از تموم شدن دوره اش سه جا بهش پیشنهاد کار دادن (یکیش استادش بود ) اونهم بهترین پیشنهاد و خوش مسیر ترین شرکت رو قبول کرد اما گفت من تا ساعت 4 بیشتر نمیتونم بمونم که بچه ام که از مدرسه میاد باید به اون برسم . اونها هم قبول کردند . نمیدونم چقدر حقوق میگیره اما لذت بردم از این غیرتش که حتی بدون دیپلم هم تونست کار خوبی بدست بیاره .

نتیجه انشای خودم رو به خودتون واگذار میکنم لبخند

 

 

/ 1 نظر / 25 بازدید
شادمانه

خانم پ نمونه امیدوار کننده ایه امیدوارم در زندگی همیشه امیدوار و ساعی باشم