دویست و پنج -

1- کار میکنم ، به شدت اما از اونطرف هم به نظر میرسه پروژه جدیدی برای شرکت نمیاد و خدا میدونه عاقبتمون چی میشه . همه نگرانند .

2- پست دویست رو یادتونه ؟ توی اون پست به این نتیجه رسیدم که حتی فکر کردن در مورد اعتراض به یک بی عدالتی هم توی این مملکت جرمه . واقعا وقتی اون پست رو مینوشتم به اینکه قراره چه نتیجه ای بگیرم فکر نکرده بودم .

3- راستی همون خانم دکتر پست دویست برداشته یک سرم شستشو رو برای یکی از همکارهامون وریدی تزریق کرده و بدبخت به شدت حالش بد شده . حالا شرکت به اون همکارمون که این بلا سرش اومده قول داده که قرارداد این خانم دکتر رو تمدید نکنه . البته به انتقادی که من کرده بودم ربطی نداشت . هویجوری نوشتم .

۴- بازهم درراستای انتقاد . شرکت هر چند وقت یکبار بهمون بیسکویت میداد . یک بار بیسکویتی که داد تولید تقریبا یک سال پیش بود و همکارها خیلی بهشون برخورد . قرار گذاشتیم سر نهار همه بیسکویتهاشون رو ببرند توی نهار خوری و بعد از غذا بگذارند روی میزها و بیان بالا . همینکارو کردیم و امور اداری خیلی بهش برخورد و دیگه از اون به بعد بهمون بیسکویت ندادند !!! هر جور اعتراض ممنوع  ناراحت

5- کتاب "ما چگونه ما شدیم " رو تموم کردم . تا حالا یک کتاب اینقدر بهم نچسبیده بود . خیلی عالی بود . دست نویسنده اش رو باید بوسید . جالبه که در سی دی قبل قهوه تلخ نشون میداد که یک خانمی مثلا از موناکو اومده و به شاه ایران میگه یک گاز بدبوی خطرناک در زیر زمینهای شما هست و ما حاضریم بدون هیچ هزینه ای اینو برای شما تخلیه کنیم . هم زمان داشتم دلایل عقب موندگی ایران رو میخوندم و به همین نکات و دلایلش اشاره کرده بود . خیلی دردناک بود .

6- بابت معرفی کتاب از بابای صبای گرامی خیلی خیلی متشکرم .

7- حالا باید برم سراغ یک کتاب دیگه . بین " روزگاران " و "جدال دموکراسی و استبداد در ایران " باید یکیش رو انتخاب کنم . کسی توصیه ای نداره ؟

8- خیر پیش

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
باد صبا

سلام چی بگم از اون موارد شرکت؟ خواهش می شود کتاب دومی که گفتین (جدال ...) کتاب کوتاهیه و خوندنش خیلی طول نمی کشه. ممنون که روزگاران رو معرفی کردید. من نخوندمش و خیلی امیدوارم که وقت بشه. در مورد لاست ننوشتید. با اون نظر من توی یادداشت قبلی موافقید؟ تفسیر جالبی میتونه داشته باشه. راستی موضوع جدیدی رو نمی خواهید شروع کنید؟ توی یکی از نوشته های وبلاگم (عجب ت ای) که در مورد قسمت آخر لاست بود اشاره ای هم به مستند ظهور کرده بودم. در ادامه همون حرف ها سخنرانی های آقای رائفی ژور رو چند تا شو دیدم و چند تاش رو هم شرکت کردم. راستش فکر می کنم همه لازمه بعضی از این اطلاعات رو زود تر بدونند.