334 - برخورد اول

چقدر به برخورد اول یا بهتر بگم  First impression  اعتقاد دارین ؟ من هر چی میگذره بیشتر بهش معتقد میشم .

1- با مادرم رفتیم دکتر ، دکتر طبسی که متخصص مغز و اعصاب بود و گفتند به طور فوق تخصصی روی اعصاب چشم کار میکنه . توی مطبش راه نبود بری انقدر که آدم نشسته بود . مادرم دچار دو بینی شده بود و برای همین بهش مراجعه کرد . اولین تشخیصش سکته مغزی خفیف بوده که باعث انحراف یک چشم شده و دوبینی رو بوجود آورده و گفت باید اسکن بشه . اسکن هم خودش توی مطبش انجام میداد و 120 هزار تومن بابتش میگرفت . از مطبش که خیلی بدم اومد شلوغ و کثیف و مثل انباری بود انقدر چیزهای مختلف هر گوشه اش بود . با خودم گفتم این دکتر با این رقمهایی که میگیره نمیتونه حداقل مطبش رو تمیز کنه و مبلمان نو و مرتب بخره ؟ به هر حال دکتر شروع به اسکن کرد در حالی که داشت با موبایلش تلفن میگرفت فکر کردم خب یه کار واجب داره و بعد تمام دقتش رو میده به مریضش . دیدم نه خیر داره راجع به هود و سینک و گاز خونه جدیدش حرف میزنه و تموم بشو هم نیست . به هر حال اسکن تموم شد و به مادرم به اندازه دو هفته قرص داد و گفت دو هفته دیگه باید بیای . مادرم دو هفته بعد رفت و باز داستان اسکن و دارو به اندازه دو هفته انقدر مادرم رو به مطبش کشوند که آخرش مادرم خسته شد و دکترش رو عوض کرد . دکتر جدید گفت اصلا سکته مغزی در کار نبوده و مشکل چیز دیگه ای بوده و تموم اون رفت و آمدها و اسکن و غیره بیخود بوده . بازم رفتم تو فکر قسم بقراط . حالا مادرمن هر دو هفته یکبار پیاده میرفت مطبش انقدر که نزدیک بود ، اونی که شهرستان بوده چی ؟ دکتر هم که نباشیم ، قسم بقراط هم که نخورده باشیم ، وجدان نباید داشته باشیم ؟ این از موردهایی بود که از اول خورد تو ذوقم و آخر هم توزرد از آب دراومد .

شرکت قبلی که بودم تا دو ماه و نیم نه حکم داشتم ، نه حقوق ، نه کارت ورود و خروج و خیلی برام عجیب بود خیلی هم از بی نظمیشون بدم اومده بود اما آخرش هم همون بود که از اول بود و نتونستم دووم بیارم و دیدم بقیه کارهاشون هم بی حساب و کتابه .

شرکت جدید که اومدم صبح شروع به کار کردم یک ساعت بعد دیدم اسمم روی ال سی دی تلفن روی میزم هست گفتم بابا چه سریع، بعد تا ظهر حکمم رو دادند دستم و اثر انگشتم رو برای ورود و خروج ثبت کردند . الان بعد از گذشت بیشتر از سه سال همون احساس اول رو نسبت به این شرکت دارم و فکر میکنم جزو حساب و کتاب دار ترین محلهایی کاری هست که در عمرم کار کردم .

/ 2 نظر / 31 بازدید
من

از این دست اتفاقات زیاد برای من افتاده و البته و صد البته من به برخورد اول بسیار اعتقاد دارم . چه بسا مغازه دارهایی که با نوع برخوردشون دیگه حتی حاضر نیستم ویترینشون رو تماشا کنم .یا دکترایی که حاضر نیستم جنازم بره پیششون .

عطیه

سلام. اتفاقا منم به شدت بهش اعتقاد دارم. و اکثر مواقع هم همون برداشت اولم تا آخرش درست از اب دراومده... اون قسم پزشکی رو خوب اومدی. واقعا چند درصد از پزشکان ما به این قسم پایبندند و مریض ها به چشم یه نامه اداری روتین بهشون نگاه نمیکنن.