صد و چهل و یک - مسایل جلسات کارشناسی

١- توی جلسه رسمی نشستم و دارم در مورد کار با کارفرما حرف میزنم . یک مانتو و روسری سبز ارتشی تنمه . داره شرایط کار رو توضیح میده یک کاره وسط صحبتها میگه یک مقدار محیط اون کار خاصه مثلا شما نمیتونیند با این لباس بیاید اونجا !! فکر میکنم برای حجابمه که یک نموره شله و رنگی بودن لباسمه ، هیچی نمیگم . بعد از یک چند تا جمله میگه چه میشه کرد این آدمها به رنگ سبز حساس شدند !!!!!!! میگم مشکل رنگ لباسمه ؟ من فکر کردم رنگی بودنش مشکله ! گفت نه متاسفانه به رنگ سبز حساسند ؟ گفتم محوطه سازیشون رو چه میکنن ؟ خشکش میکنن که به جای سبز زرد باشه ؟ مسخره ها . البته این اخرین کلمه رو توی دلم گفتم .چیه تا حالا با کارفرما روبرو نشدید که مجبور باشین هر چی اون گفت رو یک جوری تائید کنین ؟ لبخند

٢- دلم برای همکارهام تنگ شده مخصوصا بعد از اون تودیع مفصلی که برام گرفتند . اون تودیع بی هیچ اغراقی تا حالا برای هیچ رئیس‌جمهوری گرفته نشده *  . اما خدائیش کدوم رئیس جمهوری رو می‌شناسید که براش یک تودیع دوستانه با اینهمه تشکر از زحمتهاش ،‌خواهش برای برگشت به سر کار با قبول بیشتر شرایط کاریش ،‌خرید کادو ، بی ریا و به صورت سورپریز گرفته باشن ؟

اما بعد از چند روز کار کردن در این شرکت جدید به این نتیجه رسیدم که همکارهای خوبی که الان دوستام محسوب میشن تنها حسن اون شرکت بود . کاملا این چند ماه کارم که نزدیک به یک سال بود رو از نظر حرفه ای تلف شده محسوب می‌کنم . تمام دانسته‌هام رو اونجا هی دوره کردم . هیچی بهم اضافه نشد .حتی از نظر مالی هم راضی کننده نبود .

  ٣- من لینک اون فیلمی که توی پست قبلی نوشتم رو ندارم آخه یوتیوب توی ایران فیلتره و ایرانیها خود فیلم رو به صورت زیپ شده برای هم میفرستند . متاسفانه حتی فیلمش رو هم ندارم که برای کسی ای میل کنم . با عرض معذرت .

۴- آخرین روز هفته اول کارم در این شرکته و با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم میکنم . امیداورم از پسش بربیام . البته نمیشه گفت مشکلات . یک کارهایی باید انجام بشه که تا حالا انجام ندادم و کسی هم دم دستم نیست که ازش بپرسم . خوشبختانه در مورد نادانیم با کسی رودربایستی ندارم و به هرکس می‌شناختم زنگ زدم و ازش سوال کردم و بعد به این نتیجه رسیدم که نصف بیشتر اون آدمهایی که بهشون زنگ زدم و خیلی با اعتماد به نفس جوابم رو دادند خودشون از من کمتر بلد بودند !! اما همین که به دیگران میگم من اینو بلد نیستم همیشه توی زندگیم خیلی به دردم خورده .

۵- آقا این لغت نامه جلسات کارشناسی رو خوندین ؟ معرکه است . هر کس یک بار توی جلسه کارشناسی شرکت کرده باشه میدونه چقدر درسته . میگذارمش اینجا ،  خیلی باحاله .

لغت نامه جلسات کارشناسی!

1.  این بستگى دارد به... یعنى: جواب سوال شما را نمى دانم!

2.  این موضوع پس از روزها تحقیق و بررسى فهمیده شد.یعنى: این موضوع را بطور تصادفى فهمیدم!

3.  نحوه عمل سیستم بسیار جالب و دقیق است.یعنى: سیستم کار مى کند و این براى ما تعجبانگیز است!

4.  کاملا انجام شده یعنى: تنها راجع به 10 درصد کار برنامه ریزى شده!

5.   ما تصحیحاتى روى سیستم انجام دادیم تا آن را ارتقا دهیم.یعنى: تمام طراحى ما اشتباه بوده و ما از اول شروع کرده ایم!

6.  پروژه به دلیل بعضى مشکلات دیده نشده، کمى از برنامه ریزى عقب است. یعنى: تاکنون روى پروژه دیگرى کار مى کردیم!

7.  ما پیش بینی مى کنیم...یعنى: 90 درصد احتمال خطا مى رود!

8.  این موضوع مستند نشده... یعنى: تاکنون کسى از اعضا تیم پروژه به این موضوع فکر نکرده است!

9. پروژه طورى طراحى شده که کاملا سیستم بدون نقص کار مى کند.یعنى: هرگونه مشکلات بعدى ناشى از عملکرد غلط اپراتورها است!

10.تمام انتخاب اولیه به کنار گذاشته شد. یعنى: تنها فردى که این موضوع را مى فهمید از تیم خارج شده است!

11. کل کوشش ما براى این است که مشترى راضى شود. یعنى: ما آنقدر از زمان بندى عقبیم که هر چه که به مشترى بدهیم راضى مى شود!

12. تحویل پروژه براى فصل آخر سال آینده پیش بینى شده است. یعنى: که تا آن زمان ما مى توانیم مقصر تاخیر در اجراى پروژه را کسى از میان تیم کارفرما پیدا کنیم!

13.روى چند انتخاب به طور هم زمان در حال کار هستیم. یعنى: هنوز تصمیم نگرفته ایم چه کنیم!

14. تا چند دقیقه دیگر به این موضوع مى رسیم.یعنى: فراموشش کنید، الان به اندازه کافى مشکل داریم!

15. حالا ما آماده ایم صحبت هاى شما را بشنویم.یعنى: شما هر چه مى خواهید صحبت کنید که البته تاثیرى در کارى که ما انجام خواهیم داد ندارد!

16.به علت اهمیت تئورى و عملى این موضوع...

/ 1 نظر / 3 بازدید
مداد سفید

سلام اول اینکه من عکسهام رو در هاست شخصی سایت آپلود میکنم و پیشوند همهشون همون وایت پنسیله در مورد نوشته خوبتون خب الان مدتیه که به این رنگ حساس شدن و کاریش هم نمیشه کرد [گل]