صد و نود - ترافیک ، هوا و ...

١- امروز با دوستم قرار داشتم . همونی که از دستش ناراحت بودم . خوشبختانه یا بدبختانه اینقدر خودش در طی این مدت مشکلات خانوادگی و روحی داشت که بهش حق دادم و بیخیال دلخوریم شدم . اما قضیه ای که میخوام بگم مربوط به چیز دیگه ای هست .

ماشین برداشتم  برم دیدنش . از حدودهای خیابون ظفر باید میرفتم پارک نیاوران . خب رفتم توی دوراهی قلهک و بعد خیابون دولت و افتادم توی پاسداران و یک راست رفتم بالا که رسیدم به میدون نوبنیاد و دیدم از اون به بالا ورود ممنوعه . احتمالا خیلی وقت بود این طوری بود اما اینجا خیلی وقت بود که توی مسیر من نبود برای همین نمیدونستم و مجبور شدم بندازم توی صدر و

این یعنی مسیری که ١.٩ کیلومتر بوده رو برگشتم توی صدر و از کنار پارک قیطریه رد شدم و رفتم توی فرمانیه و رسیدم به پاسداران و دیدم ای ول هنوز به بالا ممنوعه و دوباره برگشتم و از کامرانیه رفتم توی نیاوران و از بالای پاسداران برگشتم یعنی 9.3 کیلومتر راه . لابد میگشن چشمت کور قبل از رفتن به جایی مسیر رو با همین گوگل مپی که الان کلی وقت گذاشتی و کیلومتر در آوردی چک کن . حق دارین اما بقیه اش رو بشنوین .

برگشتنه همینطور از پاسداران میومدم پایین که بیام حسینیه ارشاد و بعد میدون محسنی یک کاری داشتم به اون برسم . یک کوچه مونده به خیابونی که از بغل حسینیه ارشاد رد میشد یک فلش زده بود و روش نوشته بود خیابون شریعتی شمال خب اگه مسیر همیشگی رو میرفتم 1.1 کیلومتر بود ولی فکر کدم لابد یک میونبر برای اونهایی که میخوان برن سمت شمال درست کردند برای همین عین احمقها رفتم و برو برو برو ... تا سر از خیابون دولت درآوردم !!! وبه جای اون 1.1 کیلومتر مجبور شدم 5.2 کیلومتر رانندگی کنم .

حالا من نمیدونم با این کوچه خیابونهای سر راست و با اینکه مسیرها خیلی واضح آدم رو راهنمائی میکنه باز چرا هوا آلوده است ؟

٢- اما هوا بس نا جوانمردانه آلوده است ها !!

٣- نمیدونم شنیدین یا نه که چند تا از نماینده های مجلس پبشنهاد کردند که روی تهران با هواپیمای آب پاش آب بپاشند و یا چند تا فن خیلی قوی بیراند تا آلودگی کم بشه . من قبول دارم که از نطر کسی که یک نموره علم مهندسی بدونه این نظریه ها رده و  همه این افراد رو مسخره کردند . اگه ما واقعا آزادی بیان میخواهیم این هم جزوش هست که به اظهار یک نظریه احترام بگذاریم . یادمه آقای قمشه ای توی یکی از سخنرانی هاش میگفت بگذارین همه حرفشونو بزنن. حتی اگه کسی اومد گفت خدا یکی نیست و دوتاست بگذارین بزنه . در این حالت کسانی که میتونن میرن میشینن با این طرف بحث میکنن و به اون و بقیه ثابت میکنن که خدا یکی است و نتیجه خوبی به بار میاد .

۴- خیلی کارم زیاده و یک جورهایی دارم دستی دستی کارم رو زیاد میکنم . توی دلتون بگین عجب آدمی هستی که داری کارت رو زیاد میکنی اما برین شماره 4 پست قبلی رو بخونین تا بدونین که یک جورهایی مجبورم .

۵- زمستونه و قالب جدیدم خیلی تابستونه و بهارونه است . اما باور کنین دلم میخواست وقتی کسی این وبلاگ رو باز میکنه یک کم از این حال و هوای ، هوای آلوده باید بیرون . همین !

۶-قربون شوما  

/ 1 نظر / 3 بازدید
باد صبا

سلام دیدین هفت تا نشد. خیلی هم خوب بود. مبارکه قالب جدید خیلی قشنگه. بامزه بود. ما هم از این خوش مسیری ها کشیدیم. موفق باشید و به امید فردایی بهتر