صد و هشتاد ونه - 7شماره

١- چیزی در دنیا خوشمزه تر از پفک نمکی مینو وجود داره ؟ اگه داره به من بگین.

2-یک وقتی خیلی بیخیال بودم و به رفتارهای اطرافیان عکس العملی نشون نمیدادم اما الان میبینم که اشتباه میکردم . به جای اینکه بشینم با خودم بگم چقدر اشتباه میکردم شروع کردم به تغییر خودم .

دوستی دارم که خیلی خیلی دختر خوبیه و خیلی هم دوستش دارم . یک بار داشت میگفت دوست همسرم بهش توصیه کرده که سعی کن در دسترس نباشی ، مثلا اگه دوستت بهت زنگ میزنه میگه امشب بریم جایی و تو کاری هم نداری زود نپری بری . بگو من کار داریم این هفته نمیشه هفته دیگه هم نمیشه و ... ما اونوقت خندیدم به این نظریه .اما  توی ماه اردیبهشت بود که فهمیدم چه نظریه توهین آمیزیه .

توی اردیبهشت تولد همین دوستم بود . خونه نو هم رفته بودند و باید دیدنش میرفتم . من هم تازه کارم رو عوض کرده بودم و هفته ای دوبار میرفتم قم و وضع و اوضاعی بود . با این حال روز تولدش بهش زنگ زدم و گفتم این پنجشنبه میخوام بیام خونه تون . گفت بگذار بهت میگم . منو تا چهارشنبه شب آنلاین نگه داشت و آخر شب بهم گفت نه نیستم و نیا . در صورتی که تمام هفته هر کاری برای پنجشنبه صبح داشتم کنسل کرده بودم . گفتم باشه پس از الان برای هفته دیگه قرار بگذاریم . گفت باشه بهت میگم . و به این ترتیب شد که 8 هفته منو گذاشت سر کار . تمام این 8 هفته من برای پنجشنبه هیچ قرار و کاری نمیگذاشتم و دقیقه 90 بهم زنگ میزد و میگفت مثلا قرار دارم باید برم جایی ، یا مثلا دخترم امتحان داره باید درس بخونه یا مثلا مریضم و ... من دیگه بهش زنگ نزدم و با خودم قرار گذاشتم که اگه تا آخر دنیا هم به من زنگ نزد من هم نزنم . دوستای مشترکی رو در این مدت دیدم به من گفتند از فلانی چه خبر گفتم فلانی توی بایکوته . و ماجرا رو تعریف کردم . نمیدونم اونها بهش گفتند یا اینکه خودش همینطوری به من زنگ زد . بهش گفتم اگه زنگ نمیزدی من هیچ وقت بهت تلفن نمیکردم و حسابی ازش گله کردم . گفتم تو یک کار نیمه وقت میکنی و یک بچه‌ات بزرگه و یک کوچیک داری من کارم از تمام وقت هم بیشتره هفته ای دوبار میرفتم قم ، دوتا بچه پشت هم دارم ولی من میتونستم 8 هفته برای تو آنلاین باشم تو یک هفته به من وقت ندادی . گفت راست میگی راست میگی . من ازت معذرت میخوام بگو چه کار کنم تا از دلت در بیاد . گفتم فعلا من وقت ندارم . بعدا با هم تماس میگیریم . توی این مدت یک چند تا پیغام موبایلی توی مایه منت کشی داد و یک مقدار آرومم کرد . حالا دیشب پیغام داده که کی هم رو ببینیم . باید برم . فکر کنم دیگه  از این کارها نکنه .

٣- در جواب سوال ١ باید بگم نه به اون خوشمزگی اما پاستیل میوه‌ای هم خیلی عالیه .

۴- در آستانه پا گذاشتن به ۴٠ سالگی هستم و به شدت بحران رو حس میکنم . بحران بسیار عمیقی که برام سخته باور کردنش . چند ماه مونده تا به این بحران برسم اما فکرش منو راحت نمیگذاره . نمیدونم واقعا چه جوری باید باهاش کنار بیام .

مساله بالا رفتن سن نیست که اون انکار ناپذیره . اینکه فکر کنم کجا هستم و با امکانات و توانائی هام کجا میتونستم باشم و چی شد که نشدم خیلی سخته . از همه بدتر اینه که این دهه که تموم بشه این تصور قدرت میگیره که اگه تا حالا چیزی نشدم پس از این به بعد فکرشو هم نکنم .

۵- شاید هم باید به خودم بگم بی خیال حداقل ازدواجم برقراره و دوتا بچه دسته گل دارم . چرا ؟ چون در یک ماهه اخیر خبر جدایی سه تا ازدوستام رو شنیدم. اولی بعد از حدود ۶-٧ سال ازدواج و با دوتا بچه ، دومی بعد از ١٠ سال زندگی و بدون بچه و سومی رو حدس قریب به یقین زدم که جدا شده .این یکی باید حدود یک سال از ازدواجش گذشته باشه . حالا چرا حدس میزنم ؟ برای اینکه طرف ایران نیست و تماس دائم ندارم اما از توی فیس بوکش میشه یک چیزهایی حدس زد .

۶- فصل ششم desperate housewives رو شروع کردیم . خوبه بد نیست . کشش داره و دروس اخلاقی فراوون .

٧- تا ٧ نشه بازی نشه !!‌عزت همگی مستدام

/ 6 نظر / 4 بازدید
غزالی

اگه شما اینو میگی که تو بحرانی پس من رو به مرگم دیگه[لبخند] خسته ام خیلی خسته با اینکه به 30 هم نرسیدم دیگه ادامه انگیزه ای برام نداره

باد صبا

0- سلام 1- اونی که گفتید خوشمزه است ولی چی توز موتوری فکر کنم زده رو دستش. جالبه که هر چی سنم میره بالاتر می بینم که از این یکی نمیشه گذشت 2- بی خیال. برین به رفاقتتون برسین 3- صبا خیلی پاستیلیه ولی به نظر من پفک یه چیز دیگه است 4- کلی تعریف می کنند از چهل سالگی. به نظر من که شما و به طور کل همه ما خیلی هم زندگی قابل افتحاری داریم. نباید الکی با فکرای چیزایی که نشدیم خرابش کنیم. 5- در مورد خودتون خدا رو شکر. امیدوارم سالها سر بلند و شاد و پیروز زندگی کنید. در مورد توستانتون متاسفم. 6- من تازه دفاعم تموم شده. همون عقب مونده هارو هم نرسیدیم. دل ما را نسوزانید. 7- لطف عالی مرحمت زیاد. مرحمت عالی هم لطف زیاد.

باد صبا

ضمنا قدیما خانما همیشه سنشون از بیست سال بالاتر نمیرفت. می خواستم بگم متاسفم که با امکانات ارتباطی و پروفابل وبلاگ و غیره نمیشه سن رو مثل قبل ثابت نگه داشت. همین که آدم می خواد روز تولدش یه کمی توی خودش باشه و احساس کنه هیچ کس روز تولدش یادش نیست. شصتاد تا پیامک از محل کار و بانک فلان و بانک بهمان و فیس بوک و وبلاگ و همه دوستانی و آشنایانی که روز تولد همه رو روی موبایلشون یاداشت کردند و غیره میاد و اصلا نمیشه یه دقیقه تنها بود.

سالی

man ham asheghe pofak e Minoo boodam, vali bade 6 sal ke omadam bokhoram , az shanse man che nami dasht

سالی

man ham asheghe pofak e Minoo boodam, vali bade 6 sal ke omadam bokhoram , az shanse man che nami dasht

لاله

1- خوردنی ها و اسنکهای خوشمزه خیلی زیادن اما اونی که پفک نمکی مینو رو خوشمزه میکنه اون نوستالوژیک بودنشه، البته خداییش خودش هم خیلی خوشمزه ست. ایران که بودیم همیشه مینو میخریدیم و همیشه هم همسرم موقع پفک خوردن میپرسید چرا اینقدر پفک نمکی مینو خوشمزه ست [خنده] 4- 5- چرا فکر میکنی تا حالا چیزی نشدی؟ اصلا چیزی شدن منظورت چیه؟ توی کارت موفق هستی، همیشه اکتیو هستی، اونقدر ها انرژی داری که به کار و موقعیت جدید و پیشرفت فکر کنی و دنبال فسیل شدن نباشی. جسارتش رو داشتی که با دو تا بچه کار و زندگی تو کشور دیگه ای رو تجربه کنی و باز هم جسارتش رو داشتی که برگردی و دوباره زندگی و کار رو تو محیطی که مدتها ازش دور بودی از نو شروع کنی. به نظرت چند نفر میتونن قدرت این کارها رو داشته باشن و شهامت و جسارت انجامش رو داشته باشن و تازه بعدش موفق هم بشن. اما تو همه اینها رو تجربه کردی و موفق بودی. اینهمه انرژی و عطش پیشرفتی که تو وجودت هست رو در کنار همسر خوب و دسته گلهای نازنینت تو رو تبدیل کرده به یک مارال خوب و با شخصیت و موفق، همه اینها باید باعث خوشحالی آدم باشن [گل]